İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ajurlu Delikli Yelek Örneklerinin Anlatımı

Paylaş

Modelde çok sayıda deliklerin yer aldığı, kimi bayanların; delikli yelek modelleri olarak nitelendirmiş olduğu ajurlu delikli yelek. Görünüşleri güzel olmasından dolayı, en çok sevilen örgü yelekler arasında yer almaktadır. Ajurlu modeller emin olun birçok yelek modeline göre yapımı daha zordur. Bu yüzden özel bir maharet gerektirdikleri söylenebilir. Ajurlu bayan yelek örnekleri ilgi gördüğü gibi bebek yelekleri de ilgi görmektedir. Bu yelekleri sadece modele bakarak yapmak zordur. Bu yüzden ajurlu bayan modeli yapılışı hakkında bilgi verileceği gibi ajurlu bebek yeleği modelleri yapılışı anlatımlı olarak ele alacağız. Açıklamalı oldukları için hepiniz bu yelekleri rahat bir şekilde yapabileceksiniz.

Delikli ajurlu yelek modelleri dışarıdan bakıldığı zaman tığ işi örgü teknikleri kullanılarak yapıldığı izlenimi veriyor olsa da bu yeleklerin şişlerle yapıldığını bilmenizi isteriz. Böyle düşünülmesindeki en büyük neden bu yeleklerin güzel görünüme sahip olmasıdır. Sürekli olarak şişlerle düz örgü tekniği kullanarak yelek yapmaktan sıkıldıysanız ajurlu yelekler ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Aklında Kalsın: Eğer ajurlu modeli yapma niyetiniz varsa bu yeleklerin yazlık ve kışlık olarak kategorilendirildiğini bilmelisiniz. Üzerindeki delikleri büyük olan yelekler yazlık, küçük olanlar ise genel olarak kışın giymek için örülür.

Ajurlu Yelek
Ajurlu Yelek Modelleri

Ajurlu yelek modelleri

Farklı örgü teknikleriyle bir arada kullanmaya uygun olduğu için, Ajurlu delikli yelek modellerinin çok farklı  modeli bulunmaktadır. Mesela bu yeleklerde fıstık motifleri sıklıkla kullanılıyor. Bayanlar tarafından beğenilen yeleklerin büyük bölümü bu yüzden fıstıklı yelek modellerdir.

Üzerlerinde delikler olsa da kalın iplikler kullanılarak yapıldıklarından dolayı sizi soğuktan iyi bir şekilde koruyacaktır. Üzerinde yer alan delikler kesinlikle yanılmanıza neden olmasın çünkü bu yelek modelleri sayesinde kış mevsimini sıcak bir şekilde geçirebilirsiniz. Delikli yelek örnekleri arasında çok sayıda model olsa da benim favorim olan modeller de var. Bu yüzden genellikle yelek yaparken bu tarz modelleri tercih ediyorum. Model belirlerken sıkıntı yaşıyor olabileceğiniz için, size sevdiğimiz modelleri de sunmak istedik.

Gördüğünüz gibi bu yelek modeli, diğer delikli yelek modellerine göre güzel ve yapılışı daha kolay. Ben sadelikten yana olduğum kadar modern görünümü de severim. Sizler de benimle aynı fikirdeyseniz bu yeleğin örneğini çıkarmaya başlayın.

Anlatımlı ajurlu yelekler

Daha önceden hiçbir örgü türünde ajurları kullanmadıysanız, bu örgü tekniğini kullanarak yelek yapmanız aşırı derecede zordur. Bu yüzden sizlere ajurlu yelekler anlatımlı bir şekilde sunacağız. Açıklamalı olarak bilgi verilen bu yeleklerdeki tüm aşamaları dikkatli bir şekilde inceleyip uygulamaya koyduktan sonra bir hataya düşmeden bu yelek modellerini yapıp kullanabilirsiniz.

Ajurlu bebek yelek modelleri

Ajurlu delikli yelek modelleri yetişkinler için yapıldığı gibi bebekler için de yapılmaktadır. En güzel şişle yapılan bebek yeleklerinin neredeyse tamamı üzerinde çeşitli delikler bulunan ajurlu yeleklerdir. Bebek yelek modelleri arasına her gün yeni bir model eklendiği için sizlere en son çıktığını düşündüğümüz bebek yelekleri aktaracağız. Sizler de farklı örgü modelleri ile bir kombinasyon oluşturup daha farklı delikli bebek yeleği yapabilirsiniz. Her zaman cesur olun ve yeni şeyler denemeye çekinmeyin. Bu sayede çok farklı ve kimsede olmayan örgü ürünlere sahip olabilirsiniz. Anlatımlı bebek yelekleri sayfasından daha farklı bebek yeleklerine de ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir