İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Amigurumi Minyon Yapılışı

Paylaş

Amigurumi bebeklere ilgi artmaya devam ediyor. Her geçen gün insanlar yaratıcılıklarını konuşturarak, yeni ve bir birinden farklı modelleri üretiyorlar. Bu sebeple, sizlerde çocuklarınız için farklı bir şey yapmak istiyorsanız, bugün ki yazımızda Amigurumi Minyon yapacağız.

İlk başlarda sadece standart bebekler olarak tasarlanan Amigurumi‘ ler daha sonrasında, sinema, televizyon karakterleri ve çizgi film karakterlerine kadar ulaştı. Çocuklar tarafından çok sevilen çizgi film karakterlerine ait Amigurumi Bebekler çok fazla ilgi çekmeye başladı. Bunun yanında, alternatifin fazla olması, çok fazla yaratıcılığa ve yeni modellerinde üretilmesine sebep oluyor.

Amigurumi Minyon İçin Gerekli Malzemeler

  1. Mavi, Gri, Siyah ve Sarı iplik.
  2. Boncuk
  3. Elyaf
  4. Tığ
  5. İşaretleyici

Minyonlar (Minions) son dönemde çocuklar tarafından popüler hale gelen çizgi filmlerin başında geliyor. Hatta, o kadar popüler oldular ki, sinema filmleri bile yayınlandı. Bu kadar ilgi görünce de piyasa da Minyonlara ait çok fazla oyuncak üretilmeye başladı.

Çocuklardan bu kadar talep gören karakterlerinde, bir birinden farklı modelde Amigurumi Bebekleri üretiliyor. Bu yüzden çocuğunuz çok sevdiği, izlemekten ve oynamaktan keyif aldığı Minyonlara ait bir Amigurumi Minyon yaparak, çocuğunuza süpriz yapmak istemez misiniz ?

Eğer tüm malzemeleriniz hazır ise, yeni Amigurumi modelimizi örmeye başlayabiliriz. Elimizdeki malzemelerimiz ile öreceğimiz Minyon’ un boyu yirmi beş santimetre civarında, genişliği ise otuz santimetre civarında olacak.

Örgümüzde kullanacağımız örgü teknikleri ise; Sık iğne ve Trabzan olacak. Bu şekilde, örgü işleminin sonunda, boncuk ve elyaf doldurarak bebeğimizin gövdesini tamamlayacağız. Gövdeyi tamamladıktan sonra kolları öreceğiz. Sonunda, İki kolu da örüp, gövde ile birleştireceğiz.

Amigurumi Minyon Yapılışı
Amigurumi Minyon Yapılışı

Amigurumi Minyon için gövdenin altına mavi iplik ile pantolon yapacağız, siyah iplik ise ayaklarını tamamlayarak, minyonumuzu tamamlayacağız. Ayrıca, ayakları gibi elleri içinde siyah iplik kullanıp, pantolonuna dikelim.

Amigurumi Minyon Yapılışı Rehberi

Amigurumi Minyon yapılışına ait Youtube‘ da oldukça popüler olan bir eğitim videosunu da bugün ki yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Eğer ki, adım adım takip ettiğinizde örmenin hiç de zor olmadığını fark edeceksiniz. Birinci amigurumiyi tamamladığınızda, farklı hangi modelleri yapabilirim diye araştırmaya başlayacağınızdan şüphemiz yok.

Yazımız ile ilgili herhangi bir sorunuz olur ise, yorum yazarak bizlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca, sitemize destek olmak için, içeriklerimizi sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Bir yorum

  1. Leyla Leyla Ekim 4, 2021

    Oğlum bayılıyor minyonlara amigurumi ile yaptım şimdi beraber uyuyorlar teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir