İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Amigurumi Teknikler

Paylaş

Amigurumi hepimizin bildiği gibi Japonya kökenli bir örgü sanatı. Japonyada bu sanat öylesine yaygınlaşmış durumda ki fanları, kulüpleri, eğitim atölyeleri ve fuarları ile tam bir sektör diyebiliriz.
Amigurumiye başlarken ilk yapmamız gerekenlerden bir tanesi sihirli halka şimdi çoğunuzun bu sihirli halkada nedir dediğini duyar gibiyim yada herhalde zincirden halka oluşturulması diye düşünüdüğünüzü hissediyorum. Amiguruminin demirbaşlarından olan sihirli halka bunu unutmuyoruz. Ayrıca 3 bilinmeyenli bir denkleme de benzetebiliriz bu amigurumi işini çünkü gerçekten başlarda size böyle gelebilir. Ben en başta hayatta yapamam uğraşamam sabrım yetmez zaten dilinden tariflerden de anlamadım o değil bugüne kadar tığı kürdan sanıp dişimi karıştırmaya kalkmadığım kalmıştı şimdi elime alıp da üstüne birde oyuncak öremem mümkün değil benim sabır kapasitem bu kadar zorlanmayı haketmiyor diye düşünüyordum ki bir bakmışım oyuncakları sıralamaya başlamışım önemli olan başlarda birazcık zorlansak da sabırlı olup yola devam etmek.

Sihirli Halka Yapımı

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı teknik1.png

Sihirli halka yapımı öğrendiğimize göre şimdi diğer dersimize geçebiliriz. Sihirli halka demirbaş dedik ya, şimdi asıl demirbaşlarımızdan bir tanesi olan sık iğneye gelicez sık iğneyi çoğunuz biliyorsunuzdur. En azından annelerimizden bir kulak aşinalığı vardır amigurumilerimiz sık iğnelerden oluşacaklar.

Sık İğne Yapımı

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı teknik2.jpg

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı teknik3.jpg

Tekli Trabzan Yapımı

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı teknik4.jpg

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı teknik5.jpg

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı teknik6.jpg

İkili Trabzan Yapımı

 

Bir yorum

  1. admin admin Yazar | Ekim 10, 2021

    Tam aradığım teknikler amigurumiye yeni başlıyorum teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir