İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Atkı Örnekleri

Paylaş

Yaz mevsiminin sonuna yaklaşılmasıyla, bir dolap temizliği, yazlıkların kaldırılıp kışlıkların yıkanıp yerleştirilmesi dönemi başlıyor. Eksikler varsa kış gelmeden tamamlamak için bir liste bile hazırlayanlar vardır. Kışın en büyük kurtarıcılarından atkılar, renk renk, çeşit çeşit her kıyafet ve dış giyime uygun olarak evinizde bulunmalı. Maliyeti sizi korkutmasın, çünkü istediğiniz her modeli, sadece bir günde yapıp kullanmak artık çok kolay.

Senenin Modası; Atkı Örnekleri

Bu sene koyu tonlarda atkılar çok moda. Uzun örgü atkı örnekleri, boyunluk şeklindeki atkı örnekleri ve daha bir sürüsü. Ama hiç bir zaman modası geçmeyecek olan pirinç örgüden ister atkı ister boyunluk yapabilirsiniz.

Pirinç Örgüden Atkı Modelleri Nasıl Yapılır ?

Pirinç örgü için ihtiyacınız olan şey iki adet dokuz numara şiş ve üç adet istediğiniz renkte kalın yün iplikler. İster rengarenk ister tek renk, tercih tamamen size kalmış. Öncelikle şişe 30 ile 45 başlangıç ilmeği atıyoruz. Eğer boyunluk gibi kalın istiyorsanız 45 – 50 ilmek yeterli. İnce atkılar için 30 – 35 ilmek yeterli gelecektir. Sonra ilk sıra için bir ters bir düz olarak ipi alıp ilk sırayı örüyoruz. İkinci sıraya geçtiğimizde tersin üzerine düz düzün üzerine ters örüyoruz. Yani her sırada tersleri düz düzleri ters örerek istediğimiz uzunluğa erişiyoruz. İyi günlerde kullanın.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir