İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bayan patik modelleri

Paylaş

Bayan patik modelleri, kışın evin içinde de kalın giyinmeye özen gösteririz, evimiz ısıtma sistemli bile olsa evin yerleri daima soğuk olur ve terlik patik giyme ihtiyacı hissederiz. Ayaklarımızı sıcacık tutacak bir çetik örmeye ne dersiniz?

Ayaklarınızı Sıcacık Tutacak

Kışa özel bayan çetik nasıl yapılır sorunuza tam cevabımızı şimdi vereceğiz. Öncelikle istediğiniz renkte istediğiniz modelde seçip beğenebilirsiniz. Hatta sevdiğiniz farklı renkleri aynı model üzerinde de kullanabilirsiniz. Yün çeşidine karar verdikten sonra bir de uygun numarada şişimizi aldık mı başlamaya hazırız demektir.

Patiklerde en çok kullanılan teknik burundan başlama tekniğidir. On ilmek alıyoruz, 4 sıra kadar örüyoruz.4 sıra ördükten sonra yanlardan ikişer ilmek alttan da 10 ilmek çıkarmak suretiyle şişimizde toplam 24 ilmek olacak ve 24 ilmeği şişlere pay edeceğiz. Toplamda 64 ilmek olana kadar burun kısmı bitirmiş olacağız.

Yandaki iki ilmiğin hemen yanından dolama alıyoruz, iki ilmeği düz bir şekilde örüp bir dolama daha alıyoruz daha sonra tabanımızın altına veya üstüne devam edeceğiz. Yanlarda iki ilmek sabit kalacak, iki ilmek yanlarından arttırma yapılacak. Gerçekleştirdiğimiz dolamaları döndürerek örersek delik oluşmasını da önleyebiliriz.64 ilmek olana kadar bu işlem devam edecek.

Boğaz kısmı bitince ön kısma şekil vermemiz gerekiyor bu kısımda istediğimiz şekli verebiliriz. Geri kalan kısmı topuk toplamada toplam kalan 32 ilmekte 10 ilmek ortada sabit olmak kaydıyla diğer bölümleri örüyoruz. Bilek kısmımızda tamamlanınca çetiğimiz giyilmeye hazır oluyor.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir