Bebek Battaniyesi ve Örgü Battaniye

Örgü battaniye ve örgü bebek battaniyesi birbirinden farklı olan modelleriyle herkesin dikkatlerini çekmeye devam ediyor. TV battaniyelerinden bebek battaniyelerine, yetişkin battaniyelerinden yatak örtüsü battaniyelerine kadar akla gelen birçok model bugün insanların evlerinde kendilerine yer buluyor.

Bu sebeple, herkes dilediği an biri birinden farklı olan modelleri yapabiliyor. Sorun olmadan, herkes kendisine uygun olan alternatifi seçebilmesi için birçok farklı model, ortaya çıkıyor.

Hem yapım aşamaları çok kolay olan, hem maddi açından insanların rahat etmesine yardımcı olan, hem de gözlere çok güzel hitap eden bebek battaniyeleri insanların rahat etmesine olanak sunuyor. Bebekler için daha konforlu bir ortam yaratan bebek battaniyeleri, hem gündüz uykularında hem de gece uykularında bebeklerin daha rahat bir uyku uyumasına yardımcı oluyor.

Örgü Bebek Battaniyesi

Bebek battaniye modelleri hem erkekler hem de kız bebekler için birbirinden farklı seçenekleri barındırıyor.

Örgü Bebek Battaniye
Örgü Bebek Battaniyesi

Kızlar için genel olarak pembe, mor ve kırmızı gibi renkler tercih ediliyor. Erkek bebekler için daha çok mavi, krem rengi gibi soft olan renkler tercih ediliyor. Genellikle peluş, polar, triko ve örgü modellerden oluşan battaniyelerde, örgü battaniyeler, insanlar tarafından en çok değer gören battaniye çeşidi olarak günümüzde yer almakta.

Dokuma tekniğinden, örgü ipine kadar bir çok farklı etmen, bebeklerin uykularında yaşayacakları rahatlık için rol oynamakta. Bu yüzden, kimsenin en ufak sorun yaşamaması için yapım aşamalarına göre farklılıklar gösteriyor. Herkesin oturduğu yerden yapabilmesi; hem kendilerine hem de çocuklarına en güzel hediyedir. Örgü Battaniyeler şiş ya da tığ yardımı ile yapılabiliyor.

Bebek battaniyesi seçerken, öncelik her zaman bebeklerin rahat etmeleri olmalıdır. Bu sebeple, dört mevsim kullanılacak olan modelleri seçmek, daha avantajlıdır. Yeni doğan bebeklerde üşüme durumları yaşanır. Bu yüzden, sık dokuma tekniği kullanılarak yapılan modeller tercih edilmedir.

Ekose Bebek Battaniyesi

Daha çok kareli yani ekose olan modeller ön planda yer alıyor. Hem kız hem de erkek bebekler için uygun olan bu modeller sakallı ipler ile yapılmalıdır. Fakat örgü sırasında gözlere daha iyi hitap eden, akıllı iplerle yapılan modeller ön plana çıkmaktadır.

Sorun olmaması için, nasıl bir model, renk ve boyutlarda yapılması gerektiğine önceden karar vermek gerekir.

Yorum yapın