İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kalpli Uzun Fırfırlı Lif Modeli Yapılışı Değişik El Örgüsü

Paylaş

Örgülerde kalpleri kullanmak çok yaygındır. Bu yüzden kalpli uzun fırfırlı lifler neredeyse her bayan tarafından yapılır. Kalpli lif modelleri hayatının her anında aşkı hisseden kişiler için idealdir. Kalp sevgiyi sembolize ettiği için kalp şeklindeki lifler ayrıca çeyizlere koyulabilir. Bu yüzden hem gündelik yaşam içerisinde hem de çeyizlerde kullanmak için bir örgü lif arıyorsanız tercihiniz kalpli lif modelleri olabilir.

Kalpli Uzun Fırfırlı Lif
Kalpli Uzun Fırfırlı Lif

Kalp şeklinde lifler yapılırken kırmızı renk daha çok tercih edilmelidir. Kırmızı renk aşkı temsil ettiğinden dolayı kalp desenlerinin yer aldığı lifleri yaptığınızda etkileyicilik katsayısı ciddi anlamda artacaktır. Birden farkla renkte iplik kullanmanız gerekirse kırmızı ile uyumlu olan renkleri tercih edebilirsiniz. Mesela beyaz ve krem renkli olan iplikler büyük ölçüde işinizi görecektir.

Kalpleri genellikle sevgimizi ifade etmek için kullanırız. Bu yüzden kalpli lifler sevgiyi ifade etmek için kullanılabilir. Örgü yaparken bir süre sonra çoğumuz sıkılırız ancak bu durum kalpli olan lifleri yaparken olacağını hiç sanmıyorum çünkü sürekli olarak aklımıza aşk ve sevgi geleceğinden dolayı bu lifleri yaparken daha ön verili olacağımızı düşünmekteyim.

Kalpli Lif Modelleri

Örgü dünyasında yer alan kalp lif modelleri incelendiğinde birden fazla lif modelinin olduğu görülüyor. Bu yüzden kalpli lif örnekleri denildiğinde sadece bir tek paylaşım yapmaktansa daha fazla paylaşım yapmamız gerekiyor. Tüm lif modellerinin yapımı hakkında bilgi vermeyeceğiz çünkü sadece bir modele yapılan kalplerin nasıl yapıldığını öğrendiğiniz zaman bunu tüm lif modellerinde uygulayabilirsiniz ve sayfamızda bulunan lif modellerinin tamamını bu şekilde yapabilirsiniz.

Lifleri yapmak için malzemeleriniz hazır ancak model belirlenmemişse gelin günün modası olan kalpli lif modelleri nelermiş öğrenelim.Aklında Kalsın: Kalpli lifler sevgiyi aşkı çağrıştırdığından dolayı biz bayanlar bu lifleri genelde çeyizler için yaparız. Yani eğer birisine hediye olarak bu örgü lifi yapacaksanız pek uygun olmayacaktır. Ancak çeyiz hazırlığı içerisinde olan genç kızlara hediye etmenizde bir sakınca yoktur.

Ben kalpli lif yaparken kullanımının daha kolay olmasından dolayı uzun olan modelleri tercih ediyorum. Sıklıkla yaptığım kalpli uzun lif modeli aşağıda yer almaktadır.

Kalpli uzun fırfırlı lif modeli yapılışı ile alakalı bilgi vermesek bile bu lifin yapılışı kolay olduğu için tavsiye olarak verdiğimiz modele bakarak örnek çıkarabileceğinizi düşünüyoruz. Modelin büyük kısmı fıstık örgü olarak yapılmaktadır. Modele 10 fıstık yaparak başlamanız yeterlidir. Fıstık örgüyü yapmayı öğrenirseniz neredeyse her lif modelini rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer ben her şeye rağmen zorlanıyorum derseniz aşağıdaki video anlatımdan bu uzun kalpli lif modelinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Kalpli Uzun Fırfırlı Lif yapımı

Örgülerde kullanılan kalp desenleri şüphesiz samimiyeti bizlere daha fazla hissettirmektedir. Bu yüzden örgü dünya arasında yer alan örgülerin büyük bölümünün üzerinde kalp desenleri ve kalp motifleri sıklıkla yer almaktadır. Kullanıcılarımızın büyük bölümü piyasada kalpli lif modeli olduğunu ve bunları aşırı derecede beğendiğini sürekli olarak dile getiriyor.

Kalpli örgü lif modeli yapılışı hakkında hazırlanmış olan video anlatım Türkçe anlatım olduğundan dolayı bu lifi yaparken zorlanmanız mümkün değildir çünkü lifin yapılışını anlatan arzu hanımefendi gerçekten de tüm ayrıntılara girmiş ve lifin yapılışını kolay hale getirmiştir. Örgü konusunda maharetlerine güvenmiş olduğumuz arzu hanımefendiye yapmış olduğu bu kaliteli paylaşımdan dolayı gerçek anlamda teşekkür ettiğimizi belirtmek isteriz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir