İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Örgü Çanta Astar Dikimi

Paylaş

Örgü çanta örmeyi seviyoruz. Hepimizin örgü çantaları kullanmayı sevdiğini de çok iyi biliyoruz. Bir birinden farklı modellerde, şık görünüme sahip örgü çantaları ördükten sonra, örgü çanta astar dikimi için yapmamız gerekenleri de bugün ki yazımızda sizlerle paylaşmayı planlıyoruz.

Astar seçimi tamamen sizlerin kendi tercihleri ve zevkiniz doğrultusunda değişiklik gösterebilir. Kot kumaş, yün kumaş veya pamuklu kumaşlar olmak üzere, astar olarak kullanabileceğimiz çok fazla alternatif mevcut. Örgü çanta astar dikimi için önemli olan, astarın modeli değil, sizin tercihiniz olacaktır.

Astar tercihi için sizlere küçük ipuçları verecek olursak, renkli bir çanta kullanıyorsanız, tek renk astar seçimi daha iyi olacaktır. Çantaya göre astar seçiminde renk kontrastlarına dikkat etmenizi öneriyoruz. Ayrıca, desenli kumaşlarda astar olarak kullanıldığında oldukça şık bir hava katıyor.

Örgü çantalara astar dikimi için gizli dikiş tekniğini kullanmanızda fayda var. Gizli dikiş tekniği ile diktiğiniz astarların dikişleri, çantanız üzerinde belli olmayacaktır. Gizli dikiş tekniğini, sitemizde yer alan Örgü Modelleri yazımızda bulabilirsiniz.

Örgü Çanta Astar Dikimi Nasıl Yapılır ?

Örgü çanta modelini seçtiniz, örgü işlemine başlayarak, tüm aşamalarıyla tamamladınız. Şimdi çantaya astar dikimi aşamasına geldiyseniz, sizler için paylaştığımız yolları izleyebilirsiniz.

Astarlamanın ilk aşaması olarak, çantanın dibi ütüleyerek başlamamız gerekiyor. Ütüleme işlemi bittikten sonra bir kopya kağıdı alarak, çantamızın tamamına koyalım ve şeklini çıkartalım.

Aldığımız ölçüye göre yarım santim hep boydan hem de enden içeri kayarak astar tabanı ölçümüzü alalım.

Çantamızın boyu doğrultusunda yükseklik ölçüsünü çıkartın. İki taraf yüksekliği ve taban ölçüsü doğrultusunda astar kumaşımızı kesiyoruz.

Astar kumaşını kesmeden önce çantanın içine yerleştirerek, iğneyelim. Herhangi bir noktasında potluk, kayma ya da farklılık mevcut ise sıfırlama işlemini gerçekleştirelim.

Örgü Çanta Astar Dikimi
Örgü Çanta Astar Dikimi

Astarın kaymasını istemiyorsanız ve çanta içinde düzgün durması için size verebileceğimiz bir ipucu var. Astarı, çantanın tam köşelerinden, orta noktadan ve askılarının etrafından dikebilirsiniz. Kusursuz bir görüntü yakalamak için, dikiş makinası kullanmayı tercih edebilirsiniz. Eğer bir makinanız yok ise eliniz ile de yapmanızda bir sorun olmayacaktır.

Bu yazımızda sizlerle Örgü Çanta Astar Dikimi nasıl yapılır, onu paylaşmaya çalıştık. Yapılış aşamaları ile ilgili herhangi bir sorunuz olması veya eklemek istediğiniz noktalar olur ise, yorum yazarak bizim ile iletişime geçebilirsiniz. Sitemize destek olmak için, içeriklerimizi sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir