Örgü Panço Yapımı Anlatımlı

Derya Baykal hanımefendinin sunuculuğunu yapmış olduğu Derya’nın dünyası programına konuk olarak gelen Nurgün Tezcan hanımefendinin anlatımı ile paylaşılan örgü panço yapımı sayesinde imrenilerek bakılacak nitelikte olan bu panço modelini örgü yapmayı bilen her bayan yapabilecek konuma gelecektir. Hem resimli hem de sözel anlatımlı olarak Nurgün Tezcan tarafından örgü panço yapımı paylaşıldığından dolayı herkesin bu panço modeline büyük ilgi göstereceğini düşünüyoruz. Anlatımı açıklamalı olarak verilen bu örgü panço modelinde kullanılan ipliklerin kalın olmasından dolayı bu panço modelini kış mevsiminde dahi kullananlarınız olacaktır. İp yapısını daha ince tutacak olursanız bu örgü panço modelini yaz mevsiminin serin akşamlarında ya da ilkbahar mevsiminde de kullanabilirsiniz. Örgü panço yapımı denildiği zaman akıllara şüphesiz pançonun bitiş noktalarından sarkan püsküller gelir.

Klasik modellere sağdık kalındığından dolayı bu pançonun kol kısımlarından sarkan çeşitli püsküller bulunmaktadır ancak bu pançonun aşırı derecede klasik olduğu anlamına gelmez. Özellikle yaka kısmında yer alan form dekoltenin ön plana çıkmasını sağladığı için bu panço modelinin aşırı derecede sade olmasına rağmen aşırı derecede modern bir görünüme sahip olduğunu söyleyebilirim. Bayanlar tarafından paylaşılan çok sayıda örgü panço modeli olsa da bu pançonun yapımı ile alakalı bilgiler paylaşılmadığından dolayı bayanlar bu tarz karışık örgüler yapmak yerine ilgili ürünleri hazır olarak almaktadır. Hal böyle olunca da şüphesiz ciddi paraların ödendiğini söylememiz mümkündür. Pançonun yapımında gri renkteki iplikler tercih edilmiştir. Sizler dilerseniz daha farklı renklere de yönelebilirsiniz.

Örgü panço yapımı hakkında verilen açıklamaların büyük bölümü sözel anlatımdan meydana gelmiş olsa da sizlere sunulan modeli detaylı bir şekilde incelediğinizde sözel anlatımı daha iyi bir şekilde kavrayacağınıza inanıyorum. Panço yapımı için gerekli olan malzemeleri hazırladıysanız gelin hep birlikte Derya Baykal örgü panço modeli ve yapılışı hakkında paylaşmış olduğumuz açıklamalı anlatıma birlikte göz atalım.

Nurgün Tezcan yapmış olduğu örgü paylaşımları ile örgü dünyasının beslenmesini sağladığı gibi insanların artık hazır giyim almak yerine ellerinden örgü işi geliyorsa kendi eşyalarını kendilerinin örmesini sağlayan bir kişidir. Bunu da şüphesiz yapmış olduğu detaylı anlatımlar sayesinde sağlamaktadır. Sizlere yapılışı hakkında bilgi verilen örgü panço modeli tercih edilebilecek en güzel panço modellerindendir. Bu yüzden gönül rahatlığıyla bu panço modelini örebilirsiniz. Benim de pançoya ihtiyacım vardı ve örmek için bu panço modelini tercih ettim ve örgüyü bitirdim. Renk olarak da krem rengini tercih ettim. Ben pastel tonları daha çok sevmekteyim. Bu yüzden açık olan renkteki iplikler daha fazla ilgimi çekiyor. Sizler de renk değişikliğine giderek güzel görünümde panço modelleri elde edebilirsiniz.

Yorum yapın